heart 1. máj heart

Vzhledem pandemickým opatředním, jsme v letošním roce nemohli pořádat na Smetanově nábřeží oslavu 1. máje.
Zdraví občanů je pro nás absolutní prioritou.
Oslavou prvního máje jsme vždy uctívali nejen mezinárodní svátek práce, ale i máj - květen - měsíc lásky.
Nezapoměnte políbít své milé.

heart První máj - lásky čas heart

Veselé Velikonoce Vám přeje ČSSD Děčín.

Hodně z vás ???? tu včera na Facebook hlasovalo pro zvýšení minimální mzdy. Samozřejmě souhlasím ‼️ Naše minimální mzda je vskutku minimální. Na Slovensku ???????? mají v přepočtu na koruny podle aktuálního kurzu minimální mzdu 16 800 (623 EUR), v Polsku ???????? 16 540 (2 800 zlotych) a u nás jen 14 600 ‼️

Mezi státy EU ???????? jsme šestí od konce, stále takoví chudí příbuzní. ???? Když do toho započítáme inflaci a koronavirovou krizi, nemůžeme počítat s tím, že z minimálky lidé vyžijí.

Proto se o navýšení minimální mzdy musíme bavit a hlavně opravdu reálně navyšovat. ✅ Po jednání koaliční rady jsme připravili 4 verze navyšování:

✅ 15 000 Kč – tu preferuje Hnutí ANO

✅ 15 500 Kč – to je minimální částka za MPSV

✅ 16 000 Kč – to je návrh odborů

✅ 16 400 Kč – to je za MPSV v tuto chvíli optimum

Asi vás nepřekvapí, že zaměstnavatelé by nechtěli minimální mzdu navyšovat vůbec. ???? Já ale věřím, že dojdeme k optimální shodě. Přece nechceme, aby nám definitivně ujel vlak.

Jana Maláčová

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS)

Josef Středula

Čechy přinutí více utrácet spíše Hamáčkova verze zrušení superhrubé mzdy, vyplývá ze studie VŠE

4. listopadu 2020

Pokud je skutečně deklarovaným cílem podpořit spotřebu domácností, je z pohledu odborníků z VŠE jednoznačně lepší návrh Jana Hamáčka.

Vládu od minulého týdne rozděluje spor o to, jakým způsobem od příštího roku zrušit superhrubou mzdu. Premiér Andrej Babiš (ANO) chce zaměstnancům v příštích dvou letech zdanit hrubou mzdu sazbou 15 procent, částka přesahující čtyřnásobek průměrné mzdy by se pak danila 23 procenty. Šéf sociálních demokratů Jan Hamáček naopak přišel s návrhem, aby lidé danili mzdy 19 procenty. Navíc by se jim ale zvýšila základní roční sleva na poplatníka o 2400 korun na 27 240 korun. U vyšších výdělků by pak také zůstala sazba 23 procent.

Babišův návrh podporuje především ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Poukazuje hlavně na to, že díky novince zaměstnanci získají podstatně víc peněz než v případě Hamáčkova návrhu. „Podpoříme tím jejich chuť utrácet, což pomůže znovu roztočit kola české ekonomiky,“ uvedla dříve Schillerová.

Studie, kterou v pondělí zveřejnila Vysoká škola ekonomická v Praze, však tvrdí, že Babišův návrh výrazné zvýšení spotřeby nepřinese. „Pokud je skutečně deklarovaným cílem podpořit spotřebu domácností, z našeho pohledu k tomu jednoznačně lépe vede návrh pana Hamáčka,“ říká děkan Fakulty informatiky a statistiky Jakub Fischer, který je jedním z autorů studie.

Fischer a jeho kolegové vycházejí z údajů Českého statistického úřadu o tom, jak jednotlivé domácnosti zvyšují svou spotřebu podle toho, jak roste jejich příjem. Podle těchto dat budou peníze získané díky daňové změně utrácet především lidé s nižšími příjmy. Zaměstnanci, kteří mají alespoň průměrnou mzdu, budou nově získané peníze spíše spořit. „Přičemž pro zaměstnance nad hranicí zhruba 60 tisíc korun je již navýšení spotřeby vlivem nižších zaplacených daní prakticky zanedbatelné,“ upozorňují ekonomové ve studii.

Verze premiéra Babiše by podle odhadů mohla rozpočet každý rok připravit o příjmy ve výši až 90 miliard korun. Fischer tvrdí, že většinu této částky získají lidé s příjmy nad úrovní současné průměrné mzdy, která je asi 34 tisíc korun. Tedy ti zaměstnanci, kteří podle něj peníze uloží spíše na spořicí účty, než aby je utratili. Snížení daní tak spotřebu zvýší jen o zhruba 48 miliard.

Ekonomové z VŠE pak nabízejí další tři varianty zrušení superhrubé mzdy. Všechny počítají se sazbou daně 19 procent a současně se zvýšením základní slevy na poplatníka, což odpovídá tomu, co navrhuje vicepremiér Hamáček.

Nejblíže mu je scénář zvýšení roční slevy na poplatníka ze současných 24 840 korun na 30 tisíc. Rozpočet by kvůli tomu přišel o 24 miliard korun, ale spotřeba domácností by narostla o 27 miliard.

Další varianta navrhuje zvýšení roční slevy na poplatníka dokonce na 45 600 korun. Dopady na rozpočet by v takovém případě byly stejné jako u Babišovy varianty, tedy 90 miliard ročně. Spotřeba by však narostla o 68 miliard korun. To je o 20 miliard víc, než kolik by přinesl premiérův návrh.

Vedení ČSSD odmítlo kandidátku svých ústeckých straníků

Širší vedení sociální demokracie dalo stopku krajské kandidátce svých spolustraníků z Ústeckého kraje.

Ti chtěli jít do podzimních voleb pod hlavičkou Lepší sever a kromě sociálních demokratů měli být na kandidátce i známí politici severočeských regionálních hnutí.

Za lídrem – krajským náměstkem Martinem Klikou z ČSSD – se postupně měli řadit bývalá starostka Ústí nad Labem Věra Nechybová (UFO), mostecký primátor Jan Paparega (ProMost) a dále děčínský radní Vladislav Raška (Náš Děčín) nebo starostka Šluknova Eva Džumanová.

Členové předsednictva, kterých je zhruba 60, o Ústeckém kraji hlasovali v průběhu pátku korespondenčně, vyjádřit se mohli do půlnoci. V sobotu dopoledne pak obdrželi výsledky hlasovaní.

„Je to drtivé proti,“ řekl Seznam Zprávám člen předsednictva. Informaci, že ústecká kandidátka schvalováním neprošla, potvrdili i další členové vedení, kteří o ní rozhodovali. Podle informací Seznam Zpráv se proti vyjádřilo  30 straníků, 12 bylo pro a zbytek nehlasoval.

Reakci předsedy strany Jana Hamáčka Seznam Zprávy zjišťují.

„Bez ohledu na toto rozhodnutí náš projekt pokračuje,“ uvedl později v tiskové zprávě šéf socialistů v Ústeckém kraji Miroslav Andrt. Ten dále uvedl, že severočeši budou chtít od svých vrcholných představitelů a členů předsednictva, kteří návrh jejich kraje odmítli, aby jim své nestandardní rozhodnutí a zásah do autonomie kraje vysvětlili. „V nejbližší možné době proto svoláme krajské předsednictvo ČSSD, kam pozveme i členy nejužšího vedení ČSSD,“ dodal Andrt

Podle stranických regulí, pokud se nepodaří schválit podobu kandidátky navrženou krajem, může narychlo sestavovat krajskou kandidátku stranické grémium, což je předseda, místopředsedové, šéfové parlamentních frakcí nebo šéf stranických kontrolorů. Celkově deset lidí.

Severočeští straníci mají již od ledna od Lidového domu povoleno sestavit koaliční kandidátku, kde bude značka ČSSD potlačena. Jmenovat se měla Lepší sever, a Severočeši už dokonce představili její hlavní tváře na tiskové konferenci koncem června.

Podle informací Seznam Zpráv má ale vedení Lidového domu výhrady k tomu, že se na kandidátce vedle sociálních demokratů objevují i lidé, kteří dříve kandidovali za pravicové strany. Například mostecký primátor Jan Paparega dnes sice zastupuje regionální hnutí ProMost, ale v roce 2010 kandidoval za TOP 09. Vladimír Raška je zase jedním z nejznámějších děčínských občanských demokratů, ačkoli stranu v roce 2016 opustil. I Raška dnes zastupuje jedno z regionálních hnutí.

Na druhém místě za Klikou kandiduje exprimátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová, která původně kandidovala za hnutí ANO. Se stranou Andreje Babiše se ale rozhádala a už při posledních komunálních volbách kandidovala za regionální Ústecké fórum občanů (UFO).

Dalším argumentem proti navrhované podobě kandidátky je údajně obava, že by silné regionální osobnosti mohly sociální demokraty ve výsledku úplně zastínit.

Krásné vánoce a štastný nový rok Vám přeje OP ČSSD Děčín.

J. Maláčová: Jesle jsou zpět! Budou dostupné a výhodné pro rodiče, zaměstnavatele i stát

23. září 2019

Z dětských skupin se stanou opět jesle. Počítá s tím novela zákona o jeslích, kterou dnes představila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Nové a srozumitelnější jméno však není jedinou změnou. Úprava zajistí také stabilní financování po vzoru soukromých školek a vyšší standard kvality. Ministryně Maláčová ale také chystá opatření, které zajistí, že dát dítě do jeslí si rodiče budou moci dovolit.

„Ukazuje se, že dostupnost předškolní péče zvyšuje ochotu lidí mít dítě. Takže já to vidím jako zásadní téma jak z pohledu rodičů a jejich možností sladit svůj pracovní a rodinný život, tak z hlediska podpory porodnosti,“ říká ministryně Jana Maláčová, podle které je nezbytné, aby rodiče, kteří chtějí pracovat, dostali možnost.

Kde na to stát vezme?
Cílem novely je zlepšit kvalitu péče a zajistit stabilní financování ze státního rozpočtu pro všechny děti do 3 let, tedy do dne jejich 4. narozenin. To je podle ministryně Jany Maláčové zásadní zejména proto, že v polovině roku 2022 skončí podpora těchto zařízení z evropských fondů. V současnosti MPSV eviduje 1000 dětských skupin, ve kterých se díky sdíleným místům pečuje o zhruba 16 tisíc dětí od jednoho roku.
„Počítáme s financováním po vzoru soukromých školek. Rodiče ale musí na jesle mít. Nikdo tedy za ně nezaplatí víc než třetinu minimální mzdy. A protože se jedná o péči o děti do tří let, budou v té době rodiče pobírat rodičovský příspěvek, který se má ještě od příštího roku zvýšit, takže když bude maminka nebo tatínek pracovat můžou tu rodičovskou využít na poplatek v jeslích,“ vysvětlila ministryně.
Na financování jeslí se mohou podílet také zaměstnavatelé. V časech vysoké zaměstnanosti a velké poptávky zaměstnavatelů po lidech jde o velmi atraktivní benefit.
„Oblibu u zaměstnanců mohu potvrdit. Sama mám velmi pozitivní zkušenost. Na ministerstvu máme 3 dětské skupiny. Do jedné z nich, do Kočiček, chodil i můj syn Gustík a moc se mu tam líbilo. Pro obrovský zájem zvažujeme zřízení ještě čtvrté dětské skupiny, respektive jeslí,“ doplňuje ministryně Maláčová.
Provoz jeslí mohou částečně financovat i obce. Zřizování je pro obce snadné a administrativně nenáročné. Nemalou částkou bude přispívat i stát, který bude na jedno místo v jeslích dávat přibližně 5000 Kč měsíčně. Z hlediska rozpočtu státu jde však podle propočtů MPSV o výhodnou investici. Zatímco roční náklady státu dosáhnou částky zhruba 926,5 mil. Kč, díky vyšším příjmům z odvodů pracujících rodičů získá stát minimálně 1,138 mld. Kč, a to je podle MPSV velmi střízlivý odhad.
„Už s minimální mzdou jsou odvody do státního rozpočtu měsíčně za jednoho zaměstnance zhruba 6 tisíc korun, s mediánovou mzdou pak jde o víc než 11 tisíc měsíčně, tedy více než dvojnásobek předpokládané příspěvku státu na jedno místo v jeslích,“ vysvětlila ministryně.

Srozumitelný název
Drobnou, ale přesto důležitou změnou je přejmenování dětských skupin na jesle. Jde mezi lidmi o zažitý název a většina si pod ním představí konkrétní zařízení. Jeslemi ale předškolní péče nekončí. „Rodiče pak mají jistotu, že jejich děti budou moci z jeslí přejít rovnou do školky,“ uzavřela ministryně Jana Maláčová s tím, že předškolní péče tak bude lépe provázaná a díky tomu i efektivnější.

1. Máj v Děčíně

1. Máj 2019 - fotogalerie

200 dní ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové v úřadu

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) bude v pátek 15. února 2019 přesně 200 dní v čele resortu. Za dobu jejího působení se podařilo prosadit několik zásadních změn, které se pozitivně dotkly občanů České republiky. Do budoucna plánuje MPSV provést revizi sociálních dávek s cílem systém zjednodušit, zpřehlednit a zabránit možnému zneužívání.

„Jako nejvýznamnější úspěch vnímám nárůst minimální mzdy o 1150 Kč. Podařilo se také zvýšit příspěvek na péči ve III. a IV. stupni, zvýšit platy ve veřejné sféře a zrušit takzvanou karenční dobu. Od nového roku došlo k historicky největšímu navýšení důchodů," říká ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Ministerstvo práce a sociálních věcí se aktuálně zaměřuje na revizi sociálních dávek. Na nepojistné sociální dávky se v loňském roce vydalo téměř 73 mld. Kč. Více než 90 procent šlo rodinám s dětmi, seniorům a zdravotně postiženým lidem. Podle analýzy MPSV byly nejvyšší náklady na příspěvek na péči (26 mld. Kč), rodičovský příspěvek (25 mld. Kč) a dávky na bydlení (9,6 mld. Kč). „Ministerstvo práce a sociálních věcí chce do systému sociálních dávek vnést více spravedlnosti. Prostor pro změny vidíme především u dávek na bydlení," dodává ministryně.

Východiska pro diskuzi k možným návrhům MPSV na parametrické změny dávek na bydlení:

– zjednodušení systému dávek na bydlení

– aktivizace jako předpoklad výplaty dávek v hmotné nouzi

– dávka pouze do obyvatelných bytů

– dávky jen pro osoby, které fakticky užívají bydlení

– dávky pouze pro nemajetné osoby

– spravedlivější nastavení výše uznatelných nákladů na bydlení

14. února 2019

Volební program ČSSD Děčín

komunální volby 2018

 

BEZPEČNOST

- personálně i materiálně posílíme městskou policii

- rozšíříme družstvo psovodů

- zmodernizujeme stávající kamerový systém

- zajistíme větší bezpečnost škol a jejich okolí

- dokončíme dopravní hřiště na Kamenické ulici

ROZVOJ MĚSTA

- zrealizujeme projekt „Mariánská louka pro všechny“ (vybudujeme multifunkční zařízení pro

rodiny s dětmi)

- vybudujeme relaxační a sportovní zařízení na Pastýřské stěně včetně lanovky

- vytvoříme odpočinkovou zónu, tzv. náplavku na břehu Labe pro možnost relaxace,

opalování a občerstvení, kde nás inspirovala moderní města

- podpoříme realizaci SMART CITY systému ve městě (tzv. chytré město)

- maximálně zjednodušíme povolovací procesy při zřizování předzahrádek restaurací

s dvouletým odkladem zpoplatnění záboru

- zvýšíme počet odpadkových košů a nádob a četnost jejich svozů

- zrušíme poplatkovou povinnost za svoz odpadu u dětí do 18 let

SOCIÁLNÍ SLUŽBY A VZDĚLÁVÁNÍ

- budeme prosazovat výstavbu nového zařízení pro seniory s lékařskou péčí a pro zdravotně

postižené

- zavedeme službu SENIOR taxi

- zvýšíme počet míst v mateřských školách

- budeme usilovat o zřízení jeslí

- zřídíme stacionář pro postižené děti do 15 let

- zavedeme stipendijní program na podporu vybraných řemesel pro děti občanů našeho města

dle poptávky ve spolupráci s děčínskými podnikateli a zaměstnavateli

ZAMĚSTNANOST

- budeme aktivně vytvářet podmínky pro rozvoj podnikatelských aktivit na území města

- podpoříme začínající drobné podnikatele a poskytneme poradenství k využití vhodných

dotačních programů ve spolupráci s Hospodářskou a sociální radou

- budeme aktivně vyhledávat investory z výrobní sféry a služeb pro podnikání na území města

DOPRAVA

- zachováme bezplatnou MHD pro občany nad 70 let

- zavedeme bezplatné parkování na území města pro osoby starší 70 let a zdravotně tělesně

postižené

- obnovíme obousměrný provoz na Podmokelské ulici

- esteticky upravíme vnitřní prostor kruhových objezdů tak, jak je to v jiných městech

SPORT

- podpoříme rozvoj mládežnických sportů

- vypracujeme nové zásady financování pro sportovní oddíly ze strany města

- zajistíme výstavbu kryté haly pro sálové kontaktní sporty

- zřídíme nová dětská hřiště a další zázemí pro sportovní aktivity veřejnosti a zmodernizujeme

ta stávající

 

Kandidáti za ČSSD Děčín

 

vložil: Jaroslav Horák

vložil: Jaroslav Horák

Dne 11.6.2018 se uskutečnila schůze MO ČSSD Děčín.

Program:

Vyloučení p. Trabalky

Schválení lídra a kandidátní listiny na komunální volby podzim 2018

Referendum o vstupu do vlády

vložil: Jaroslav Horák

vložil: Jaroslav Horák

Folknáře 2018

Členství a přihláška

Podpořte svobodu, solidaritu, spravedlnost a sociálně odpovědný rozvoj naší země!

Sdílíte sociálně demokratické hodnoty svobody, spravedlnosti a solidarity? Zajímáte se o politiku a veřejný život? Trápí vás současný stav české společnosti? Nesouhlasíte s politikou pravicových vlád? 

Staňte se členy České strany sociálně demokratické. Zapojte se do politického dění a pomozte nám prosazovat sociálně odpovědný rozvoj naší země!

Proč vstoupit do ČSSD?

  1. ČSSD je nejstarší fungující českou demokratickou politickou stranou. Již více než 135 let se hlásí k hodnotám svobody, spravedlnosti a solidarity. K hlavním historickým výdobytkům sociální demokracie patří například osmihodinový pracovní den, všeobecné volební právo, sociální zabezpečení. 
  2. ČSSD je jedinou sociálně demokratickou stranou v postkomunistické Evropě, která nevznikla transformací z komunistické strany.
  3. Sociální demokraté hájí standardní západoevropský model sociálního státu (chceme kvalitní veřejné služby dostupné pro každého občana) proti pokusům české pravice usilující naopak o jeho demontáž a ohrožující tak demokratický vývoj v naší zemi.
  4. ČSSD je demokratickou politickou stranou otevřenou všem, kteří sdílí sociálně demokratické hodnoty. Nediskriminuje žadatele na základě rasy, pohlaví nebo náboženství. Ve svém vnitřním fungování se opírá o rozvinutý systém vnitrostranické demokracie. Prosazuje rovnost příležitostí a usiluje o větší zastoupení žen ve veřejném životě.
  5. ČSSD nabízí svým členům osobní rozvoj a uplatnění jejich schopností ve veřejném životě. Má propracovaný systém vnitrostranického vzdělávání a aktivně vyhledává nové talenty do veřejných funkcí. Umožňuje členům získávat nové zkušenosti, informace i společenské kontakty. Při výkonu jejich politických funkcí poskytuje svým členům odbornou podporu.
  6. ČSSD není pouze politickou stranou, ale i komunitou lidí sdílejících společné hodnoty. Spolupracuje s odbory, s občanskými iniciativami a hnutími na obranu sociální spravedlnosti a demokracie. Spolupracuje se sítí přidružených organizací (Mladí sociální demokraté, Sociálně demokratické ženy, Masarykova demokratická akademie, Dělnické tělovýchovné jednoty), které umožňují členům i sympatizantům rozvíjet řadu společenských, sportovních nebo odborných aktivit.

https://www.cssd.cz/strana/agenda-a-clenstvi/clenstvi-a-prihlaska/

vložil: Jaroslav Horák